Piłkarze wodni zakończyli sezon ligowy

Drukuj Email
wtorek, 01, lipiec 2014 15:38 / Administrator
Debiutujący w rozgrywkach I ligi piłki wodnej zawodnicy AZS-u Uniwersytet Warszawski zakończyli rozgrywki dokładnie w środku tabeli - na 3. miejscu.

Organizatorem I Ligi Mistrzostw Polski Seniorów (czyli drugiej klasy rozgrywek - po ekstraklasie), była w tym roku Legia Warszawa, na której obiekcie odbyły się trzy turnieje. Finałowe zawody zostały zorganizowane przez AZS UW na basenie CSiR UW przy ul. Banacha 2a. W rozgrywkach udział wzięło udział 5 zespołów: Legia II Warszawa (złożona głównie z zawodników, którzy nie mieszczą się w pierwszym składzie), Neptun Łódź (gdzie występują wielokrotni mistrzowie i reprezentanci Polski oraz grupa młodych zawodników, którzy się dopiero ogrywają), Pałac Młodzieży (najmłodsza drużyna złożona z głównie z chłopców w wieku 14-16 lat), Barakuda złożona z ratowników WOPRu oraz drużyna uniwersytecka.

Po pierwszym turnieju i dwóch pewnych wygranych AZS UW uzyskał opinię faworytów, obok drużyny z Łodzi. Jednak w drugim, gdy doszło do bezpośredniej rywalizacji z Neptunem, nasz zespół uległ przeciwnikom, choć pierwszą kwartę wygraliśmy 5:3. Łódzka drużyna wygrała wysoko ten mecz dzięki doświadczeniu, wykorzystując każdy błąd Akademików, choć wysoki wynik nie oddaje wyrównanej rywalizacji. W trzecim turnieju, pod nieobecność czołowego zawodnika, AZS UW przegrał z Legionistami. W decydującej kolejce na własnym basenie ulegliśmy po wyrównanym meczu ponownie drużynie z Łodzi, przegrywając dopiero w ostatniej kwarcie. Kolejny mecz z nie miał już znaczenia dla tabeli, szansę pogrania dostała więc cała drużyna. Choć trzy kwarty wygrywali Azetesiacy, to w czwartej rywale - Pałac Młodzieży - niespodziewanie odrobili starty i ostatecznie wygrali po rzutach karnych. Nasi waterpoliści zakończyli więc ligę na 3. miejscu, a zawodnik AZS UW Przemysław Wojtaszek wygrał klasyfikację na najlepszego strzelca, rzucając łącznie 25 bramek.